Yangın Kapısı Yerli Üretim

Açıklama

Yangın kapıları okullar, hastaneler, alışveriş merkezleri, endüstriyel tesisler, tiyatro sinema gibi gösterim salonları, fuar toplantı kongre gibi toplanma amaçlı binalar, iş merkezleri ve konutlarda kullanılmaktadır. Sahip olduğu yangın dayanımı, duman ve alev geçirmezlik özelliği, dışarıdan kilitli olsa bile içeriden sürekli çıkış imkanı veren panik bar sistemi sayesinde yangın vb durumlarda hızlı ve güvenli tahliye imkanı sağlar.

Kapılar yer aldığı mekanın kullanıcı sayısı göz önünde bulundurularak tek kanatlı veya çift kanatlı olarak imal edilmektedir. Çift kanat kapılarda kapıların doğru sırayla kapanması için sıralayıcı kullanılması gerekmektedir. Ayrıca yine kullanım yerine göre farklı dayanım süreleri mevcuttur. Yangın kapıları 60-90-120 dakika yangına dayanım özelliğine sahiptir.

Metal Menfezli Kapılar;

Her türlü elektrik, jeneratör, trafo mahalleri, tesisat odaları, kazan daireleri, vb. odalarda hava akımı geçişine müsait metal kapılardır. Menfez boşluklarının arkasına sineklik teli uygulaması da yapılmaktadır.